Pracovným princípom laserového rezania je vedenie vysokovýkonného laserového výstupu, najčastejšie cez optické zariadenia. Na vedenie materiálov alebo generovaných laserových lúčov sa používa laserová optika a počítačové numerické riadenie. Tento proces zvyčajne používa systém riadenia pohybu na sledovanie vzoru, ktorý má CNC alebo G kód vyrezať do materiálu. Zaostrený laserový lúč mieri na materiál a potom sa topí, horí, vyparuje alebo je odfúknutý plynom, pričom zanecháva hranu s vysoko kvalitnou povrchovou úpravou.
V súčasnosti ako nový typ nástrojalaserový rezací strojje čoraz vyspelejšia v rôznych odvetviach. Princíp činnosti samotného laserového rezacieho stroja je zamerať laser vyžarovaný z lasera do laserového lúča s vysokou hustotou výkonu cez systém optickej dráhy. Laserový lúč svieti na povrch obrobku, aby dosiahol bod topenia alebo bodu varu, zatiaľ čo vysokotlakový plyn koaxiálny s lúčom odfúkne roztavený alebo odparený kov. S pohybom relatívnej polohy lúča a obrobku materiál nakoniec vytvorí štrbinu, aby sa dosiahol účel rezania. Toto je tiež najzákladnejší pracovný princíp laserového rezacieho stroja.
Jeho vlastnou charakteristikou, zjednodušene povedané, je, žerezanie laseromproces nahrádza tradičný mechanický nôž neviditeľným lúčom, ktorý má vlastnosti vysokej presnosti, rýchleho rezania, neobmedzuje sa len na obmedzenia rezného vzoru, automatická sadzba šetrí materiály, hladký rez, nízke náklady na spracovanie atď., a bude sa postupne zlepšovať alebo nahrádzať tradičné zariadenia na proces rezania kovov. Mechanická časť hlavy laserovej rezačky nemá žiadny kontakt s dielom a počas práce nepoškriabe pracovný povrch; Rýchlosť rezania laserom je rýchla, rez je hladký a plochý a vo všeobecnosti nie je potrebné ďalšie spracovanie; Tepelne ovplyvnená zóna rezania je malá, deformácia dosky je malá a rezný šev je úzky; Vrub je bez mechanického namáhania a strihových otrepov; Vysoká presnosť obrábania, dobrá opakovateľnosť a žiadne poškodenie povrchu materiálu; NC programovanie, dokáže spracovať akýkoľvek plán, dokáže rozrezať celú dosku na veľký formát, netreba otvárať formu, ekonomické a časovo nenáročné. Ako nový typ nástroja je laserové zariadenie stále vyspelejšie a používa sa v rôznych priemyselných odvetviach vrátane laserového rezacieho stroja, laserového gravírovacieho stroja, laserového značkovacieho stroja, laserového zváracieho stroja atď.
Vo všeobecnosti možno kvalitu rezania laserom merať podľa nasledujúcich šiestich noriem: 1. Drsnosť povrchu rezu. 2. Veľkosť trosky visiacej na reze. 3. Orezanie kolmosti a sklonu. 4. Veľkosť rohu reznej hrany. 5. Pruhové ťahanie. 6. Rovinnosť. Energia lasera sa koncentruje do lúča s vysokou hustotou vo forme svetla. Lúč sa prenáša na pracovný povrch a vytvára dostatok tepla na roztavenie materiálu. Okrem toho vysokotlakový plyn koaxiálny s lúčom priamo odstraňuje roztavený kov, aby sa dosiahol účel rezania. To ukazuje, že spracovanie rezaním laserom sa podstatne líši od obrábania obrábacím strojom. Využíva laserový lúč vyžarovaný z laserového generátora na zaostrenie do podmienok ožarovania laserovým lúčom s vysokou hustotou výkonu cez systém optickej dráhy. Laserové teplo je absorbované materiálom obrobku a teplota obrobku prudko stúpa. Po dosiahnutí bodu varu sa materiál začne vyparovať a vytvárať diery. Pri vysokotlakovom prúde vzduchu materiál nakoniec vytvorí štrbinu pohybom lúča a vzájomnou polohou obrobku. Parametre procesu (rýchlosť rezania, výkon lasera, tlak plynu atď.) a dráhu pohybu pri delení riadi CNC systém a troska pri delení je pod určitým tlakom odfukovaná pomocným plynom.
Štandardný proces používania poplatku XTlaserový rezací stroj:
1. Dodržujte bezpečnostné prevádzkové predpisy laserového rezacieho stroja XT. Spustite laser, nastavte svetlo a otestujte stroj v prísnom súlade s postupom spustenia lasera.
2. Operátori musia byť vyškolení, oboznámení s rezacím softvérom, štruktúrou a výkonom zariadenia a musia mať príslušné znalosti operačného systému.
3. Podľa potreby noste pracovné ochranné pomôcky a v blízkosti laserového lúča noste ochranné okuliare, ktoré spĺňajú požiadavky.
4. Nespracovávajte materiály bez toho, aby ste vedeli, či môžu byť ožiarené alebo rezané laserom, aby ste predišli potenciálnemu nebezpečenstvu dymu a pary.
5. Keď sa zariadenie uvedie do prevádzky, operátor neopustí miesto bez povolenia ani poverí osobitnú osobu, aby prevzala kontrolu. Keď je skutočne potrebné odísť, operátor zastaví alebo vypne hlavný vypínač.
6. Umiestnite hasiaci prístroj na ľahko prístupné miesto; Zatvorte laser alebo uzávierku, keď nefunguje; Do blízkosti nechráneného laserového lúča neumiestňujte papier, látku ani iné horľavé predmety.
7. V prípade akejkoľvek abnormality počas spracovania okamžite zastavte stroj, odstráňte poruchu alebo nahláste nadriadenému.
8. Udržujte laser, laserovú hlavu, lôžko a okolité oblasti čisté, usporiadané a bez kontaminácie olejom a podľa potreby ukladajte obrobky, platne a odpadové materiály.
9. Pri používaní plynových fliaš sa vyhýbajte rozdrveniu zváracích drôtov, aby ste predišli nehodám s únikom. Používanie a preprava plynových fliaš musí byť v súlade s predpismi o kontrole plynových fliaš. Nevystavujte fľaše priamemu slnečnému žiareniu ani v blízkosti zdrojov tepla. Pri otváraní ventilu fľaše musí obsluha stáť pri ústí fľaše.
10. Počas údržby dodržujte bezpečnostné predpisy pre vysoké napätie. Dodržiavajte predpisy a postupy pre prevádzku alebo údržbu každý deň v týždni, každú hodinu prevádzky alebo každých šesť mesiacov.
11. Po spustení ručne spustite obrábací stroj pri nízkej rýchlosti v smere osi X, Y, Z a skontrolujte, či nedošlo k nejakej abnormalite.
12. Po zadaní nového programu obrobku ho najskôr otestujte a skontrolujte jeho fungovanie.
13. Počas prevádzky sledujte činnosť obrábacieho stroja, aby ste predišli nehodám spôsobeným prekročením účinného rozsahu pojazdu rezacieho stroja alebo kolízii medzi oboma strojmi.
14. Automatická prevádzka zariadenia je do určitej miery nebezpečná a vstup do bezpečnostného plotu nie je povolený. Pri akejkoľvek prevádzke dbajte na bezpečnosť. Vstup do prevádzkového rozsahu stroja môže kedykoľvek spôsobiť vážne zranenie.
15. Počas podávania je potrebné sledovať stav podávania, aby sa zabránilo vyklenutiu materiálu a nárazu na laserovú hlavu, čo by spôsobilo vážne následky.
16. Pred výrobou skontrolujte, či sú všetky prípravky na mieste, či je zapnutý ochranný plyn a či dosahuje tlak vzduchu. Či je laser v pohotovostnom režime. Či sú kŕmenie a robot v automatickom stave.
XT Laser vždy berie zákazníkov ako centrum a neustále podporuje budovanie funkčnej oblasti služieb laserového priemyslu a servisnej platformy. Pri zlepšovaní výkonu produktov budeme pokračovať v zlepšovaní používateľskej skúsenosti a zlepšovaní používateľských služieb.
Zmena času je skúšobný kameň. Dnešný trh vykonal pre každý podnik „skúšku otvorenej knihy“, ktorá je určená na testovanie detailov a kvality podniku, najmä v nestabilnej fáze, na priamu a zásadnú skúšku na popis etapy, kroky rozkladu, organizáciu podpora a kontrola prevádzky strategických cieľov podniku. Strategické plánovanie je voľba a zameranie sa na implementáciu je kľúčové. Trh vždy poskytne najštedrejšie výnosy silným ľuďom, ktorí aktívne reagujú, rovnako ako XT Laser sa neustále posilňuje, láme kuklu nepriazne, naťahuje krídla a vznáša sa v XT.