XT Laserový laserový rezací stroj
Pri kúpe laserových rezacích strojov mnohí zákazníci zistia, že v úvode zariadenia existuje veľa špeciálnych podmienok. Aký druh obrábacieho stroja využíva portálovú štruktúru, používa špirálový ozubený hrebeň, prijíma obojstranný prevod atď. Takže poznáte vlastnosti produktu laserového rezacieho stroja?
1. Aké sú vlastnosti laserového rezacieho stroja?
V posledných rokoch sa aplikácia laserového rezacieho stroja v priemyselných výrobkoch rýchlo rozvinula a jeho vlnová dĺžka v blízkej infračervenej oblasti (1080 nm) je tiež vhodnejšia na absorpciu kovových materiálov, najmä v oblasti vysokovýkonného zvárania a rezania, čo ukazuje vysoká kapacita spracovania a hospodárnosť. V porovnaní s plynovým CO2 laserom má zariadenie na rezanie vláknovým laserom nasledujúce vlastnosti: nízka údržba, nízka spotreba energie a nízke prevádzkové náklady. Prenos optických vlákien, žiadna reflexná šošovka, nie je potrebné upravovať vonkajšiu optickú cestu. Nízka spotreba energie, žiadna spotreba plynu, úspora energie, ekologická ochrana životného prostredia. Zároveň je u lasera s blízkou infračervenou vlnovou dĺžkou pravdepodobnejšie, že poškodí ľudské telo, najmä oči, čo si vyžaduje, aby zariadenie malo lepšie tesniace a iné ochranné funkcie.
2. Prečo laserový rezací stroj prijíma portálovú štruktúru.
CNC laserové rezacie zariadenie zvyčajne používa portálový typ, konzolový typ, stredný obrátený lúč a iné konštrukčné typy. Avšak s vývojom aplikačnej a riadiacej technológie, ktorú si vyžaduje vývoj laserového spracovania na vysokú rýchlosť, vysokú rýchlosť a vysokú stabilitu, sa portálová konštrukcia stala hlavným modelom na svete so svojimi jedinečnými štrukturálnymi výhodami a je tiež najobľúbenejším laserom. rezací stroj mnohých známych značiek. Typ konštrukcie použitý výrobcom.
3. Aké sú vlastnosti technológie laserového rezacieho stroja?
V porovnaní s tradičným CO2 laserovým rezacím strojom sa aplikácia laserového rezacieho zariadenia s optickými vláknami pri rezaní plechov zmenila vo vonkajšej optickej dráhe, reznej hlave, pomocnom plyne atď. Laser je priamo prenášaný na reznú hlavu cez optické vlákno a optická dráha je stabilná a spoľahlivá, čo zabezpečuje konzistenciu plnoformátového rezania obrábacieho stroja. Okrem toho obrábací stroj nepotrebuje externý ochranný plyn pre optickú dráhu, ani nie je vybavený vzduchovým kompresorom a inými systémami spracovania. Potom, čo laser dosiahne reznú hlavu, je kolimovaný a zaostrený. Vo všeobecnosti je možné nakonfigurovať ohniskovú šošovku s ohniskovou vzdialenosťou 125 mm alebo 200 mm. Medzi zaostrovaciu šošovku a trysku musí byť nainštalovaná ochranná šošovka, aby sa zabránilo kontaminácii zaostrovacej šošovky. Vláknový laser má dobrý zaostrovací výkon, krátku hĺbku ohniska, úzku šírku reznej štrbiny (do 0,1 mm) a vysokú rýchlosť, ktorá je vhodná na rýchle rezanie stredných a tenkých dosiek.
4. Prečo laserový rezací stroj používa na prenos špirálový ozubený hrebeň.
Niekoľko bežných režimov prevodu lineárneho hriadeľa CNC obrábacích strojov zahŕňa guľôčkovú skrutku, ozubenú tyč, lineárny motor atď. Guľôčková skrutka sa zvyčajne používa v CNC obrábacích strojoch so strednou a nízkou rýchlosťou a malým zdvihom. Prevodovka a ozubený prevod je široko používaný, čo môže dosiahnuť vysokú rýchlosť a veľký zdvih. Lineárne motory sa väčšinou používajú v CNC obrábacích strojoch s vysokou rýchlosťou, vysokým zrýchlením a špeciálnou štruktúrou. Okrem toho sú hrebeň a pastorok rozdelené do dvoch typov: priame zuby a špirálové zuby. V porovnaní s rovnými zubami je záberová plocha špirálových zubov väčšia a prevod medzi ozubeným kolesom a hrebeňom bude stabilnejší.
5. Aké sú charakteristiky obojstranného pohonu laserového rezacieho stroja? Laserový rezací stroj s portálovou konštrukciou má dva režimy pohybu. Jedným z nich je, že portál sa pohybuje, ale pracovný stôl je počas spracovania pevný, a druhým je, že portál je pevný a pracovný stôl sa pohybuje. Pre veľkoformátové, vysokorýchlostné a vysokovýkonné laserové rezacie stroje sa zvyčajne používa prvá forma, pretože pracovný stôl sa pohybuje s obrobkom, čo nie je vhodné na vysokorýchlostné a hrubé rezanie plechov. Tento obojstranný pohon zabezpečuje silové vyváženie a synchrónny chod lúča. Laserové rezacie stroje niektorých výrobcov však využívajú jednostranný pohon portálu. Servomotor je inštalovaný na jednom konci portálového nosníka a potom sa hnacia sila prenáša na druhý koniec cez dlhý hriadeľ, aby sa realizoval pohon s dvojitým ozubeným hrebeňom a pohon s jedným servomotorom. Jednostranný pohon spôsobuje, že sila na oboch koncoch lúča je asymetrická, čo ovplyvňuje presnosť synchronizácie a znižuje dynamický výkon obrábacieho stroja.