XT Laserový laserový rezací stroj
Vláknový laserový rezací stroj je laserový rezací stroj, ktorý ako zdroj svetla používa generátor vláknového lasera. Vláknový laserový rezací stroj je možné použiť ako na rovinné rezanie, tak aj na šikmé rezanie s čistými a hladkými hranami. Je vhodný na vysoko presné rezanie kovových dosiek. Manipulátor zároveň dokáže nahradiť pôvodný importovaný päťosový laser na trojrozmerné rezanie. V porovnaní s bežným laserovým rezacím strojom s oxidom uhličitým šetrí priestor a spotrebu plynu a má vysokú mieru fotoelektrickej konverzie. Je to nový produkt pre úsporu energie, ochranu životného prostredia a ochranu životného prostredia a tiež jeden z popredných svetových vedeckých a technologických produktov.
V dnešnej oblasti laserového rezania požiadavky na efektívnosť nabádajú rezacie zariadenie k neustálej modernizácii, zatiaľ čo rezanie vláknovým laserom zodpovedá požiadavkám tejto doby a po uvedení na trh bude mať trend zametania trhu, takže používanie vláknový laserový rezací stroj je bežnejší ako v minulosti. Aké sú výhody rezania CO2 laserom?
Prvý bod
V porovnaní so štruktúrou laserového zariadenia je v technológii rezania laserom oxid uhličitý médiom, ktoré vytvára laserový lúč. Vláknové lasery pracujú prostredníctvom diód a optických káblov. Laserový systém s optickými vláknami prenáša lúč do laserovej reznej hlavy cez optický kábel namiesto reflektora. To má mnoho výhod. Prvým je veľkosť rezacieho stola. Na rozdiel od technológie plynového lasera musí byť reflektor nastavený na určitú vzdialenosť. Technológia vláknového lasera nemá žiadne obmedzenie dosahu. Vláknový laser môže byť dokonca inštalovaný vedľa plazmovej rezacej hlavy plazmového rezacieho stola, čo nie je voľba technológie rezania CO2 laserom. Navyše, v porovnaní s ekvivalentným systémom na rezanie plynom, schopnosť ohýbať optické vlákno robí systém kompaktnejším.
Druhý bod
Porovnajte z účinnosti elektro-optickej konverzie. Azda najdôležitejšou a najvýznamnejšou výhodou technológie delenia vlákien je jej energetická účinnosť. Vláknový laserový rezací systém má vyššiu účinnosť elektro-optickej konverzie ako rezanie oxidom uhličitým laserom. Pre každú pohonnú jednotku systému na rezanie CO2 je skutočná typická miera využitia približne 8 % až 10 %. V prípade systému rezania vláknovým laserom môžu používatelia očakávať vyššiu energetickú účinnosť rádovo od 25 % do 30 %. To znamená, že celková spotreba energie systému na rezanie optických vlákien je asi 3 až 5-krát nižšia ako spotreba systému na rezanie oxidu uhličitého, čo zvyšuje energetickú účinnosť na viac ako 86 %.
Tretí bod
Porovnajte z rezného efektu. Vlnová dĺžka vláknového lasera je relatívne krátka, čo zvyšuje absorpciu lúča rezaným materiálom a môže rezať materiály ako mosadz a meď, ako aj nevodivé materiály. Stroj na rezanie optických vlákien má malú veľkosť a kompaktnú štruktúru, ktorá ľahko spĺňa požiadavky flexibilného spracovania. Koncentrovanejší lúč vytvára menšie ohnisko a hlbšiu hĺbku ostrosti, takže vláknový laser dokáže rýchlo rezať tenšie materiály a efektívnejšie rezať materiály strednej hrúbky. Pri rezaní materiálov do hrúbky 6 mm je rýchlosť rezania 1,5 kW vláknového laserového rezacieho systému ekvivalentná reznej rýchlosti 3 kW rezacieho systému s oxidom uhličitým. Keďže prevádzkové náklady na rezanie optických vlákien sú nižšie ako pri tradičnom rezacom systéme CO2, zvýšenie výroby vedie k zníženiu obchodných nákladov.
Štvrtý bod
Porovnajte z nákladov na používanie. Spotreba energie vláknového laserového rezacieho stroja je iba 20-30% spotreby podobného CO2 laserového rezacieho stroja.
Z hľadiska údržby stroja je rezanie vláknovým laserom ekologickejšie a pohodlnejšie a CO2 laserový systém potrebuje pravidelnú údržbu. Zrkadlo potrebuje údržbu a kalibráciu a rezonátor potrebuje pravidelnú údržbu. Na druhej strane riešenie rezania vláknovým laserom nevyžaduje takmer žiadnu údržbu. Laserový rezací systém s oxidom uhličitým potrebuje oxid uhličitý ako laserový plyn. Kvôli čistote plynného oxidu uhličitého bude rezonančná dutina kontaminovaná a je potrebné ju pravidelne čistiť. Pre viackilowattový systém oxidu uhličitého to bude stáť najmenej 20 000 dolárov ročne. Okrem toho mnohé znižovanie emisií oxidu uhličitého si vyžaduje vysokorýchlostné turbíny s axiálnym prietokom, ktoré poskytujú laserový plyn, a turbíny potrebujú údržbu a renováciu.
Vláknový laserový rezací stroj je oveľa lepší ako CO2 z hľadiska presnosti rezu, nákladov na použitie a ekonomického efektu. V budúcom trende vývoja bude vláknový laserový rezací stroj zaujímať pozíciu hlavného prúdu zariadenia, ale v porovnaní s rezacím strojom s oxidom uhličitým je rozsah rezu vlákna relatívne úzky. Vzhľadom na vlnovú dĺžku môže rezať iba kovové materiály a nekovy nie sú ľahko absorbované, čo ovplyvňuje jeho rezný rozsah. Pri výbere rezacieho zariadenia by ste mali zvážiť svoju aktuálnu situáciu a zvoliť si rezacie riešenie s najvyšším nákladovým výkonom.