Proces prevádzky a používania laserového rezacieho stroja

- 2023-05-31-

XT Laser - Laserový rezací stroj

Skúsení v prevádzke laserových rezacích strojov môžu lepšie slúžiť každodenným výrobným potrebám. Prevádzka laserových rezacích strojov je rozdelená na hardvér a softvér. Hardvér sa zameriava hlavne na zaostrovanie. Pri zaostrovaní by všetky časti tela nemali blokovať dráhu lasera, pozor na popáleniny. Softvér: Existuje špecializovaný softvér laserového rezacieho stroja, ktorý je možné použiť v spojení s bežným návrhovým softvérom, ako je CAD, Photoshop atď. Činnosť niektorých častí stroja je veľmi podobná, vrátane úpravy optickej dráhy, úpravy ohniskovej vzdialenosti a iné hardvérové ​​operácie (pri prevádzke dbajte na bezpečnosť, dávajte pozor na optickú dráhu lasera a nepoužívajte optickú dráhu). V softvérovej časti sa však nastavujú rôzne parametre podľa rôznych spracovávaných materiálov. Bez odborného školenia personálu je skutočne časovo náročné skúmať na vlastnú päsť, takže laserovým strojom nerozumiete. Najlepšie je dobre porozumieť tomu, ako pracovať s výrobcom. Napríklad,XT Laser, výrobca laserových rezacích strojov so stredným a nízkym výkonom, poskytne zákazníkom individuálne školenie počas procesu inštalácie po zakúpení stroja. Nižšie je uvedený stručný zoznam prevádzkových postupov pre laserové rezacie stroje.


Kroky prevádzkového procesu laserového rezacieho stroja sú nasledovné:

1. Dodržiavajte všeobecné bezpečnostné prevádzkové postupy rezacieho stroja. Na spustenie lasera prísne dodržiavajte program spustenia lasera.

2. Operátor musí absolvovať školenie, musí byť oboznámený so štruktúrou a výkonom zariadenia a musí mať príslušné znalosti o operačnom systéme.

3. Noste pracovné ochranné prostriedky podľa predpisov a v blízkosti laserového lúča noste ochranné okuliare, ktoré spĺňajú predpisy.

4. Nespracovávajte materiál, kým nie je jasné, či môže byť ožarovaný alebo zahrievaný laserom, aby ste predišli potenciálnemu nebezpečenstvu tvorby dymu a pár.

5. Keď je zariadenie v prevádzke, operátori nesmú opustiť svoje stanoviská ani poveriť niekoho, aby sa o ne bez oprávnenia staral. Ak je skutočne potrebné odísť, stroj by sa mal vypnúť alebo by mal byť prerušený hlavný vypínač.

6. Hasiaci prístroj majte na dosah; Vypnite laser alebo uzávierku, keď sa nespracováva; Do blízkosti nechránených laserových lúčov neumiestňujte papier, látku ani iné horľavé materiály.

7. Keď sa počas spracovania zistia akékoľvek abnormality, stroj by mal byť okamžite vypnutý, poruchy by mali byť okamžite odstránené alebo nahlásené nadriadenému.

8. Udržujte laser, lôžko a okolitú oblasť čisté, usporiadané a bez olejových škvŕn a obrobky, dosky a odpadové materiály ukladajte podľa predpisov.

9. Pri používaní plynových fliaš je dôležité vyhnúť sa poškodeniu zváracích drôtov, aby sa predišlo nehodám s únikom. Používanie a preprava plynových fliaš by mala byť v súlade s predpismi o kontrole plynových fliaš. Plynové fľaše nevystavujte priamemu slnečnému žiareniu ani blízko zdrojov tepla. Pri otváraní ventilu fľaše musí obsluha stáť na strane dýzy fľaše.

10. Pri údržbe dodržiavajte bezpečnostné predpisy pre vysoké napätie. Dodržiavajte predpisy a postupy údržby každých 40 hodín prevádzky alebo každý týždeň, každých 1000 hodín prevádzky alebo každých šesť mesiacov.

11. Po spustení stroja by sa mal stroj manuálne spustiť pri nízkej rýchlosti v smere X a Y, aby sa skontrolovalo a potvrdilo, či sa nevyskytujú nejaké abnormality.

12. Po zadaní nového programu obrobku by sa mal najskôr otestovať a skontrolovať jeho fungovanie.

13. Pri práci dbajte na to, aby ste sledovali činnosť obrábacieho stroja, aby ste predišli nehodám spôsobeným vybočením rezacieho stroja mimo efektívny rozsah pojazdu alebo kolízii medzi oboma strojmi.

14. Programovanie rozloženia, čo je krok umiestnenia obrobku, ktorý je potrebné vyrezať do plechu prostredníctvom virtuálneho umiestnenia, čím sa zabezpečí, že nebude vyrezaný.

15. Zdvihnite dosku a naložte materiál. V tomto kroku je dôležité umiestniť materiály čo najrovnejšie, inak bude ťažké zarovnať okraje.

16. Vymeňte hlavu lasera a ďalšie príslušenstvo podľa hrúbky dosky. Rôzne hrúbky dosiek zodpovedajú rôznym laserovým hlavám.

17. Hľadanie hrán a nastavovanie parametrov rezanie.

Vyššie uvedené sú v podstate aktuálne kroky laserovej operácie. Ak si stále nie ste istí, odporúča sa obrátiť sa priamo na výrobcu laserového rezacieho stroja.